حسینی بوشهری: طلاب جامعه‌المصطفی با افزایش ذخایر دینی تحول آفرین باشند

مدیر حوزه‌های علمیه بر لزوم تلاش و جدیت طلاب المصطفی(ص) در راه تولید علم و نشر معارف دینی در سراسر جهان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در مراسم آغاز سال تحصیلی جامعه المصطفی(ص) در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره)، افزود: طلاب این مرکز علمی باید با افزایش ذخایر علمی و معرفتی و با الگوگیری از بزرگان و مراجع حوزه در کشورهای خود تحول‌آفرین باشند.

وی با بیان این‌که «قطعا یک نفر از طلاب این مرکز در مقابل هزار تلاش دشمنان اسلام و تشیع برابری می‌کند»، گفت: هدف طلاب المصطفی(ص) از حضور در ایران و حوزه علمیه قم و این نهاد حوزوی بسیار بزرگتر از مشکلاتی است که سر راه آنان قراردارد و به همین مناسبت باید این مشکلات را در کنار صبر و استقامت و تلاش مسوولان در راه بهبود شرایط تحمل کنند.

وی افزود: طلابی که از نقاط مختلف جهان در این شهر اقامت گزیده و به تعلیم و تعلم دین خدا مشغول شده‎اند کاری بس عظیم و مبارک را در پیش گرفته‎اند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، ساده‌زیستی و عمل صالح و جدیت در کار و آموزش و تبلیغ را یکی از اصلی‎ترین لوازم تحصیل در حوزه یاد کرد و گفت: طلاب المصطفی(ص) باید با این سرمایه عظیم به کار خود در این حوزه با جدیت ادامه دهند.

وی پاکی و صفا را از مهمترین شاخصه‎های طلاب ذکر کرد و افزود: امام صادق(ع) فرمودند که کسی که از خدا بترسد و کارهاییش برای خدا باشند، همه مردم از او حساب می‎برند ولی کسی که از خدا نترسد از همه مردم می‎ترسد و هراس دارد. طلاب باید برای مردم الگو باشند و به همین خاطر باید الگوهای خوبی را نیز در نظر بگیرند و از آن‌ها بخصوص حضرات معصومین(ع) تبعیت کنند؛ همچنین طلاب باید مرزبان اندیشه ناب و دین حق باشند.

وی با اشاره به این‌که «چیزی والاتر از قرآن و احادیث حضرات معصومین(ص) در راه نشر معارف دین وجود ندارد»، اظهارکرد: ثبات قدم در راه توسعه و ترویج آیین گرانسنگ اسلام و همچنین تبعیت محض از قرآن و اهل بیت(ع) از وظایف دیگر طلاب است.

حسینی‌بوشهری با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) درباره اهمیت طلب علم، گفت: یکی از مهترین نعمت‎هایی که طلاب از آن برخوردار بوده‎اند، نعمت عمل‌آموزی و تبلیغ دین خداست.

انتهای پیام

Bookmark the پیوند یکتا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>